Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Home
RFE/RL ma nowego prezesa
06.06.2011.

Nowym prezesem Radio Free Europe/Radio Liberty z siedzibą w Pradze mianowany został Steven W. Korn, menadżer z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych mediach.

Wyboru dokonała rada dyrektorów Broadcasting Board of Governors (BBG), federalnej agendy USA nadzorującej amerykańskie rozgłośnie na zagranicę. "Steve Korn ma za sobą imponującą karierę w międzynarodowych mediach i komunikacji a jego zdolności kierownicze i ogromne doświadczenie będą niezwykle cenne dla RFE/RL", powiedział Dennis Mulhaupt jeden z dyrektorów BBG po ogłoszeniu nominacji 3 czerwca 2011.

Steven W. Korn jest z wykształcenia prawnikiem z doktoratem uzyskanym na Cornell University w 1978 r. Przez 17 lat był związany z Turner Broadcasting, pełniąc m.in. funkcję wicedyrektora zarządu ds operacyjnych CNN. Później wchodził m.in. w skład zarządu niemieckiej informacyjnej stacji telewizyjnej n-tv oraz CNN-Plus, hiszpańskiej sieci informacyjnej z siedzibą w Madrycie.

"Amerykańskie rozgłośnie na zagranicę stoją przed trudnymi wyzwaniami, nie tylko z powodu rosnącej konkurencji i ograniczonych budżetów, lecz również nasilających się ataków na wolne media w wielu krajach na całym świecie", powiedział Walter Isaacson, przewodniczący BBG. "Steve zna naszą branżę i jego doświadczenie będzie istotne w naszych poszukiwaniach dróg poprawienia efektywności oraz współpracy między pięcioma amerykańskimi sieciami na zagranicę."

Broadcasting Board of Governors, powołana w 1999 r., nadzoruje poza Radio Free Europe/Radio Liberty także: Głos Ameryki, Alhurra TV/Radio Sawa (nadające do krajów Bliskiego Wschodu), Radio Free Asia (nadające w 9 językach azjatyckich, w tym m.in. mandaryńskim, tybetańskim, wietnamskim, koreańskim) oraz Radio and TV Martí (nadające na Kubę).

Korn ma objąć swoje obowiązki w Pradze od 11 lipca 2011 r. "Czuję się zaszczycony i zarazem onieśmielony. Przez 60 lat RWE uchodziło za wspaniały przykład siły wolnych mediów a obecnie jego dziennikarze wytrwale kontynuują tę pracę w wielu miejscach na świecie, stawiających przed nimi najtrudniejsze wyzwania", powiedział nowy szef stacji.

Steven W. Korn zastąpi Jeffreya Gedmina, który po czterech latach ustąpił z końcem lutego 2011 r. ze stanowiska prezesa RFE/RL.

RFE/RL jest kontynuatorką Radia Wolna Europa/Radia Swoboda nadającego do 1994 r. z Monachium. Od 1995 r. na zaproszenie ówczesnego prezydenta Czech Vaclava Havla działa w Pradze. Obecnie stacja emituje swoje audycje w 28 językach do 21 krajów, w tym do Iraku, Iranu, Afganistanu, dawnych republik ZSRR, a także na Bałkany.

Więcej na stronie RFE/RL

Fot. www.rferl.org

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze

You must javascript enabled to use this form

Musisz się zalogować by móc dodać komentarz.
Komentarze wyrażają jedynie opinie ich autorów a nie redakcji.

Sonda

Padł postulat aby Radio Wolna Europa trafiło do podręczników historii. Jaka jest Twoja opinia?
© 2020 wolnaeuropa.org
Zawartość strony: Andrzej Borzym redakcja@wolnaeuropa.org
Administracja: Tomasz Komorek administracja@wolnaeuropa.org

Ta strona nie jest w żaden sposób związana z RFE/RL, Inc., które nie ponosi
odpowiedzialności za jej zawartość.