Top Module Empty
Granty na badania w Open Society Archives Drukuj Email
13.05.2010.

Open Society Archives, depozytariusz archiwum Działu Badań Radia Wolna Europa/Radia Swoboda, otrzymał z Międzynarodowej Fundacji Wyszechradzkiej zapewnienie o przyznaniu grantów na prace badawcze w zbiorach OSA. Bliższe informacje można znaleźć tutaj

Komunikat stwierdza m.in. że "dla lepszego i głębszego zrozumienia współzależności współczesnej historii Europy Środkowej" Międzynarodowa Fundacja Wyszechradzka oferuje 10 grantów rocznie na prowadzenie badań w archiwach OSA w Budapeszcie. Granty wynosić mają 2000 euro na maksymalny okres dwóch miesięcy. Ubiegać się o nie mogą naukowcy, dziennikarze i artyści.

Międzynarodowa Fundacja Wyszechradzka z siedzibą w Bratysławie powołana została w czerwcu 2000 r. przez rządy państw Grupy Wyszechradzkiej złożonej z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Celem Fundacji jest wspieranie bliższej współpracy między państwami Grupy a także z innymi państwami Europy Wschodniej oraz Zachodnich Bałkanów i Południowego Kaukazu. Wspierane są wspólne przedsięwzięcia kulturalne, naukowe i edukacyjne a także dotyczące kontaktów młodzieży, współpracy transgranicznej i turystyki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze

You must javascript enabled to use this form

Musisz się zalogować by móc dodać komentarz.
Komentarze wyrażają jedynie opinie ich autorów a nie redakcji.
© 2020 wolnaeuropa.org
Zawartość strony: Andrzej Borzym redakcja@wolnaeuropa.org
Administracja: Tomasz Komorek administracja@wolnaeuropa.org

Ta strona nie jest w żaden sposób związana z RFE/RL, Inc., które nie ponosi
odpowiedzialności za jej zawartość.