Top Module Empty
Wielka wojna radiowa
04.12.2008.

Premiera filmu odbyć się ma 4 lutego 2009 o godz. 21,00 na poświęconej kulturze francusko-niemieckiej stacji ARTE, którą można odbierać z satelity Astra 1 (19,2 E, sygnał jest niekodowany). Później półtoragodzinny film ukaże się zapewne na dvd i trafi do innych stacji telewizyjnych.

Film, w reżyserii doświadczonego niemieckiego dokumentalisty Christiana Bauera,  przygotowywany jest od dawna. Na początku 2008 wytwórnia informowała o końcowej fazie produkcji. archiwum Obecnie data premiery wiązana jest z 20 rocznicą obalenia muru berlińskiego przypadającą w 2009 roku w listopadzie.

Zmieniony i rozbudowany tytuł filmu: „To Russia with love. The great radio war” nawiązuje do tytułu jednego ze starszych filmów Bonda („From Russia with love”). W zapowiedziach wytwórni link ma to być „historia zimnej wojny z niezwykłej perspektywy: Radia Wolna Europa/Radia Swoboda”. W tym poprzez relacje słuchaczy obu rozgłośni.

Osoby związane z Radiem udzielały autorom filmu wywiadów, dostarczały kontakty i materiały archiwalne. Podobnie współdziałały Hoover Insitution, który przechowuje archiwa rozgłośni, oraz RFE/RL w Pradze.

Zobaczymy jak Christian Bauer opowie naszą historię.

Powtórzenia filmu na ARTE: 7.2. godz. 14,00 oraz 17.2. godz. 10,30.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze

You must javascript enabled to use this form

Musisz się zalogować by móc dodać komentarz.
Komentarze wyrażają jedynie opinie ich autorów a nie redakcji.
© 2020 wolnaeuropa.org
Zawartość strony: Andrzej Borzym redakcja@wolnaeuropa.org
Administracja: Tomasz Komorek administracja@wolnaeuropa.org

Ta strona nie jest w żaden sposób związana z RFE/RL, Inc., które nie ponosi
odpowiedzialności za jej zawartość.